Wśród zakładów bukmacherskich najczęściej obstawianą dyscypliną jest piłka nożna. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. W Polsce jest to bez wątpienia najpopularniejszy sport. Każdy fan futbolu ma chociaż jedną ulubioną drużynę, której kibicuje. Z biegiem czasu, gdy spędzamy dużo czasu na oglądaniu i analizowaniu meczów naszego zespołu, wydaje nam się, że stajemy się ekspertami w tej dziedzinie. Wtedy często decydujemy się na wycieczkę do punktu bukmacherskiego.

obstawianie piłki nożnej
Zakłady bukmacherskie z piłki nożnej

Obstawianie meczy w internecie

Obstawiamy mecze, ale mimo to nasze wyniki nie są dostatecznie satysfakcjonujące. Przyczyna jest dość prosta: obstawianie meczów, nie musi iść w parze w znajomości danej ligi, drużyny.

Bardzo często zaczynając naszą przygodę z bukmacherem idziemy do punktu pewni siebie, swojej wiedzy. Przecież potrafimy określić przed meczem, który zespół jest w lepszej formie, ma lepszych zawodników i większe szanse na zwycięstwo po 90 minutach gry. W rezultacie na kuponie lądują mecze, co do których rezultatu jesteśmy pewni. Taka taktyka, owszem, może przynieść pewne zyski, ale na dłuższą metę nie pozwoli nam się wzbogacić o duże sumy pieniędzy.

Nie zapominajmy też, że aby osiągnąć zarobek, na kuponie musi znaleźć się wiele spotkań, a przy obstawianiu większej ilości gier łatwiej o pomyłkę. A jak wiemy, nawet w przypadku jednej pomyłki kupon staje się nieważny. Dlatego w przypadku tego hazardu należy obrać inną taktykę. Przykładowo, jeśli jesteśmy ekspertami (według własnej opinii)  w lidze hiszpańskiej, nie możemy się ograniczać tylko do obstawiania tych jednych rozgrywek. Nie w każdej kolejce znajdą się mecze, na które warto postawić pieniądze.

sts darmowy bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Mimo to czasami nasza ambicja każe udowodnić nam samym, że potrafimy podjąć ryzyko. Wtedy nietrudno o porażkę, a porażki jak wiadomo prowadzą do frustracji, która w przypadku zakładów bukmacherskich nie jest niczym dobrym.

Jak obstawiać żeby nie przegrać?

Warto więc, jeśli chcemy ograniczyć ryzyko przegrywania własnych pieniędzy, zasięgnąć rady innych, np. znajomych, którzy również obstawiają, lub samemu rozpocząć przeszukiwanie innych lig i spotkań w celu odnalezienia okazji do zarobku. Takie podejście może być nieco czasochłonne, ale na pewno warto poświęcić kilka chwil na dokładniejsze przeanalizowanie meczu, aby potem nie być zawiedzionym w przypadku przegranej.

Nie warto jest się też ograniczać tylko do obstawiania wygranych i przegranych w danym spotkaniu. Pamiętajmy, że punkty bukmacherskie oferują całą gamę przeróżnych rodzajów zakładów. Ilość bramek, żółtych kartek, rzutów rożnych, to tylko niektóre z nich. Każdy znajdzie coś, co pozwoli mu osiągnąć zysk.

Kolejną ważną zasadą w przypadku obstawiania meczów futbolowych jest zachowanie spokoju i zimnej krwi. Trzeba pamiętać, że pośpiech nigdy nie jest dobrym doradcą. Ponadto, chodzenie dzień w dzień do bukmachera nie zwiększy naszych szans na wygraną. Nie możemy obstawiać kolejnych meczów piłki nożnej tylko po to, żeby odegrać się na bukmacherze.

W przypadku przegrania kuponów, choćby i kilku/ kilkunastu z rzędu, warto zastanowić się nad przyczynami porażki. Jeśli nie wchodzą nam mecze z ligi niemieckiej, warto zastanowić się czy po prostu nie przestać ich obstawiać. Możemy po prostu nie mieć do nich szczęścia, które w tym zawodzie jest bardzo potrzebne.

Podsumowując, obstawiając mecze futbolowe nasze ambicje należy odstawić na bok. Do każdego spotkania należy podchodzić pragmatycznie, obiektywnie oceniając szanse każdej z drużyn. Zimna krew i spokój pozwolą nam unikać podejmowania pochopnych decyzji, a to pozwoli na zminimalizowanie strat związanych z przegranymi kuponami.

Poprzedni artykułKody bonusowe u legalnych bukmacherów online
Następny artykułFAME MMA nowa moda czy poważny sport?
Promocje legalnych bukmacherów, bonusy bez depozytów, darmowe zakłady i freebety. Poradniki bukmacherskie za darmo, opisy i recenzje najlepszych bukmacherów online w Polsce