Wiele osób, które wyjeżdża za granice naszego kraju zastanawia się, czy obstawianie zakładów będzie legalne. Warto wcześniej sprawdzić wszystkie informacje, aby mieć pewność, że gra będzie odbywać się zgodnie z przepisami niezależnie od tego, jakie miejsce wybierzemy. 

obstawianie za granicą
Czy obstawianie za granicą jest legalne?

Czy obstawianie za granicą jest legalne?

Kiedy opuszczamy Polskę powinniśmy dokładnie przyjrzeć się przepisom, które obowiązują na terenie danego kraju. W przypadku krajów Unii Europejskiej możemy liczyć na to, że prawo dotyczące typowania zakładów bukmacherskich nie różni się znacząco. W przypadku pozostałych państw ta kwestia może wyglądać dość różnie. 

Zanim podejmiemy decyzję odnośnie obstawiania za granicą powinniśmy mieć pewność, czy jest to legalne. W większości miejsc tak właśnie jest. Musimy jednak pamiętać, że wszędzie Polaków obowiązują przepisy dotyczące ustawy hazardowej. Jest to niezmienne niezależnie od tego, w jakim miejscu na świecie obecnie się znajdujemy.

sts freebet za darmo
STS freebet i kod promocyjny: BETONLINE

Jeśli planujemy typować mecze podczas zagranicznych wyjazdów, najlepiej w tym celu używajmy własnego komputera lub smartfona. Korzystanie z sieci publicznej nie zawsze jest bezpieczne i czasami może wiązać się z dość dużym ryzykiem. Dzięki własnemu komputerowi wiemy, że nikt nie wykorzysta naszych prywatnych danych. 

Czy możemy korzystać z ofert bukmacherów zagraniczych?

Firmy zagraniczne zajmujące się oferowaniem zakładów bukmacherskich można porównać do legalnych bukmacherów, którzy działają bez ważnej licencji. Lepiej unikać tego typu firm oraz grać wyłącznie na polskich stronach. Zagraniczni bukmacherzy, chociaż na terenie swojego kraju działają legalnie, to w praktyce nie posiadają licencji, która jest wydawana przez polskie Ministerstwo Finansów. Właśnie dlatego nie możemy korzystać legalnie z ich usług.

Jeśli podczas wakacji zdecydujemy się na założenie konta w firmie, która nie działa legalnie w naszym kraju musimy liczyć się z tym, że możemy uzyskać odmowę już na etapie rejestracji. Poza tym korzystanie z usług takiej firmy może wiązać się z łamaniem prawa i licznymi problemami. Nie wspominając z kłopotem z uzyskaniem środków za wygrany zakład

W trakcie wakacji zagranicznych możemy podjąć próbę obstawiania u polskich bukmacherów, jeśli zezwala na to prawo danego kraju. Należy jednak liczyć się z tym, że niektóre polskie strony blokują zagraniczne adresy IP, dlatego gra u wszystkich bukmacherów może nie być możliwa. Warto dokładnie sprawdzić tą kwestie przed wyjazdem za granicę. 

Podsumowując najlepszym pomysłem jest obstawianie na polskich stronach z użyciem prywatnego sprzętu. Jeśli okaże się, że gra nie jest możliwa najkorzystniejsze będzie poczekanie z obstawianiem, aż do momentu powrotu do kraju. To najbezpieczniejszy sposób na powrócenie do typowania. 

Obecnie legalne jest obstawianie u polskich bukmacherów, którzy posiadają ważną licencję. Typowanie korzystając z usług firm zagranicznych jest cały czas nielegalne dlatego nie warto podejmować ryzyka. 

Poprzedni artykułNajpopularniejsze dyscypliny w zakładach bukmacherskich
Następny artykułCzy kasyno online jest w Polsce legalne?
Promocje legalnych bukmacherów, bonusy bez depozytów, darmowe zakłady i freebety. Poradniki bukmacherskie za darmo, opisy i recenzje najlepszych bukmacherów online w Polsce