Szczególnie koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego i początek obecnego wieku to był okres w którym punkty bukmacherskie cieszyły się ogromną popularnością. Bardzo często tłok w nich był niesamowity i to nie tylko przy okazji najważniejszych wydarzeń sportowych ale i w dni powszednie a tym bardziej w sobotę i niedzielę. W tamtym okresie setki tysięcy osób „połknęły bakcyla” i można przypuszczać że większość z nich przynajmniej od czasu do czasu nawet teraz próbuje swoich zdolności przewidywania i szczęścia.

liga typerów
Polska liga typerów z nagrodami

Liga typerów sposobem na zarobek

Kontrowersyjna ustawa hazardowa – która podniosła i tak już wysokie opodatkowanie każdego zakładu – z 10% do 12%, jak również możliwość zawierania zakładów przez internet w firmach już mających ugruntowaną pozycję na rynku jak i zupełnie nowych – sprawiła że obecnie dużo rzadziej można zobaczyć przepełnione naziemne punkty przyjmowania zakładów.

Ten rodzaj rozrywki jest jeszcze bardziej popularny choćby na Wyspach Brytyjskich ale tam sytuacja zarówno podmiotów gospodarczych oferujących ten rodzaj usługi jak i samych grających – 0% podatku, duża konkurencja, mnóstwo naziemnych punktów do gry, liczne i atrakcyjne promocje – jest znacznie lepsza niż w Polsce.

sts freebet za darmo
STS freebet i kod promocyjny: BETONLINE

Istnieją jednak możliwości które przychodzą z pomocą zarówno dla osób zupełnie początkujących jeśli chodzi o przewidywanie wyników jak i dla graczy którzy nie chcą ryzykować swoich depozytów w walce z bukmacherami. Są to np. ligi typerów. W zdecydowanej większości przypadków nie wymagają one żadnych wkładów pieniężnych aby przystąpić do rywalizacji.

Liga typerów na forum bukmacherskim

Z reguły ligi typerów na forach bukmacherskich nie mają wielkich pul nagród ale rywalizacja jest ciekawa i dostarcza wiele satysfakcji szczególnie jak dobrze znamy wielu z innych użytkowników którzy biorą udział w danej lidze. Jest oczywiście liga typerów na samodzielnych stronach lub związanych z tematyką bukmacherską w których nagrody są przewidziane dla większości ilości użytkowników a sama ich wysokość może być czasem mocno zachęcająca.

„Gram w lidze typerów na stronie ligatyperow.xyz, póki co najlepszy tego typu konkurs typerski w Polskim internecie.” – typer z forum dtypy.pl

Najczęściej wypłaty pieniężne czy nagrody rzeczowe w ligach typerów sponsorują bukmacherzy współpracujący z daną stroną czy forum ale zdarza się że fundatorami są właściciele bądź administracja strony a czasami sami uczestnicy rywalizacji zrzucają się na pulę nagród a później jest ona dzielona dla najlepszych.

Niektóre z tych konkursów w przewidywanie wyników są organizowane regularnie a inne przeprowadzane są w okresach najważniejszych imprez bądź decydujących rozstrzygnięć w różnych dyscyplinach. Dla osób biegłych w językach obcych perspektywa uczestnictwa w takiej rywalizacji zdecydowanie się rozszerza a niekiedy pule w takich ligach mogą przyprawić o zawrót głowy.

Czasem uczestnictwo w takiej lidze zajmuje tylko chwilę co kilka dni, w innych przypadkach jest dużo bardziej czasochłonne gdyż wymaga określonej ilości typów łącznie z analizami do każdego z nich. Jest to znakomity pomysł na podreperowanie budżetu, nawet osoby początkujące przynajmniej raz na jakiś czas powinny wygrać w takich ligach jakieś nagrody pieniężne bądź rzeczowe.

Poprzedni artykułCo to jest bonus od pierwszej wpłaty?
Następny artykułKody bonusowe u legalnych bukmacherów online
Promocje legalnych bukmacherów, bonusy bez depozytów, darmowe zakłady i freebety. Poradniki bukmacherskie za darmo, opisy i recenzje najlepszych bukmacherów online w Polsce