Stare media zawsze prowadzą nagonkę na gry komputerowe, ponieważ niestety z jakiegoś powodu utarło się to tak, że akurat to one zostały tym ,,ofiarnym kozłem” czyli łatwym tematem który media wykorzystują do szybkiego zarobienia kilku groszy. Częstym nagłówkiem w gazetach bądź telewizji jest że ,,gry powodują agresję” a rzeczywistość jest tutaj zupełnie inna.

Dlaczego gry komputerowe postrzegane są jako te ,,złe”?

Agresja w grach

Zaraz jakaś część czytelników podniesie raban ,,no halo, mówicie że media robią nagonkę na gry, a wy tutaj taki tytuł dajecie? Co jest?”. Spokojnie, dajcie się nam wytłumaczyć. Chodzi nam o to, że gry same w sobie nigdy nie były projektowane (chyba że celowo, ale takich tytułów jest bardzo niewiele i autorzy zazwyczaj informują o tym swoich graczy) aby wywoływać w ludziach zachowania agresywne. Każdy, który grał chociaż kilka razy w gry online które mają opcję multiplayera, spotkał się z kimś kto wyzywa innych graczy, bądź po prostu krzyczy. Spójrzmy na to analitycznie. Musi istnieć jakiś powód, dlaczego ta osoba tak się zachowuje.

kod promocyjny sts na bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Być może ten człowiek miał zły dzień w pracy, szkole bądź w domu i stara się ,,odstresować” używając gier. Ale nie zawsze przecież wszystko idzie po naszej myśli, przecież każdy gra z innych powodów. Jedni grają (i są zadowoleni z gry) kiedy uda im się być najlepszym w drużynie bądź na serwerze. Inni grają tylko dla zabawy. A to właśnie ,,tryhardy” [ang. Ktoś kto mocno próbuje] osoby które muszą wygrywać aby się odstresować, najczęściej wylewają swoje zdenerwowanie w grze. Lub też kiedy są początkującymi typerami e-sportów.

My sami jesteśmy winni, ponieważ każdemu zdarza się stracić nerwy i przekląć bądź rzucić obscenicznym słowem w stronę gracza, który wykorzystuje nieuczciwe mechaniki gry aby zdobyć nad nami przewagę (pozdrawiamy rosyjskie czołgi premium w World of Tanks). Ale zdrowy człowiek, po takim ,,wybuchu” po prostu odchodzi od komputera, idzie zrobić coś innego i dopiero wraca po uspokojeniu, bądź na następny dzień. Tylko chory psychicznie człowiek niszczy swój sprzęt, bądź idzie i wyrządza krzywdę drugiemu człowiekowi. I wtedy wchodzą tutaj media i mówią że jedna czarna owca, to ,,twarz całego środowiska graczy”, co jest bardzo krzywdzące dla tej społeczności.

Gry komputerowe mają wiele zalet

Wiele ,,pismaków” na pewno nie myśli o zaletach gier komputerowych, ponieważ tragedia zdecydowanie lepiej się sprzedaje. Możemy na przykład wziąć tu osoby niepełnosprawne, które mogą w sposób gier choć przez chwilę czuć się jak te normalne. Co ciekawe, przy grach komputerowych można również sporo zarobić. Wystarczy zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie, które przy odpowiedniej wiedzy pozwolą nam na uzyskanie znacznego majątku, o ile oczywiście mamy odpowiednie umiejętności, wiedzę oraz odrobinę szczęścia.

Naturalnie naszemu szczęściu możemy również dopomóc, ponieważ w przypadku zakładów bukmacherskich na e-sport, możemy zarejestrować się u kilku bukmacherów, przez co będziemy w stanie odebrać kilka bonusów na start, które ułatwią nam typowanie zakładów na e-sport w naszym początkowym stadium kariery typera.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułMity o zakładach bukmacherskich
Następny artykułJak najlepiej obstawiać zakłady bukmacherskie?
Czy bukmacher internetowy może w Polsce organizować zakłady bukmacherskie? oczywiście tak, wystarczy że posiada licencję i zezwolenie na udzielanie zakładów wzajemnych przez internet. Takie zezwolenie posiadającą w Polsce bukmacherzy Betclic, Betfan, Bestbet24 czy Typiko.