Obstawianie u legalnych bukmacherów – w porównaniu do typowania u nielegalnych podmiotów ma bardzo wiele zalet. Kilka z nich przedstawimy wam właśnie w tym poradniku! Zapraszamy do lektury!

Zalety obstawiania zakładów u legalnego bukmachera

Legalny bukmacher – jest ich już ponad 15!

Na Polskim rynku legalnych bukmacherów jest już około 16, warto więc założyć konto u kilku z nich, w celu porównania promocji, freebetów bez depozytu jak również kursów. Natomiast zabronione jest tworzenie kilku kont u danego bukmachera, ponieważ jest to nielegalne. Zaczynając przygodę z obstawianiem zakładów bukmacherskich warto pamiętać o tym, że najbezpieczniejszą opcją będzie stawianie na niskie kursy, które oznaczając nic innego, jak to, że gracz będzie miał możliwość częstszego wygrywania oraz jego bankroll będzie wystawiany na niższe ryzyko wyższych poziomów stawek. Kolejną istotą kwestią jest kwestia obstawiania tak zwanych „singli”, czyli jednego zakładu, na jednym kuponie. No dobrze – ale gdzie tu zaleta? Otóż wystarczy powiedzieć, że ilość sama w sobie jest tutaj zaletą, z racji tego że nie musimy myśleć o tym, żeby wybierać spośród na przykład trzech czy czterech bukmacherów. Z każdym rokiem ich liczba rośnie, dlatego też – wybór jest coraz lepszy!

Darmowy bonus betfan
Darmowy bonus betfan

Zalety obstawiania zakładów sportowych u legalnego bukmachera :

  • możliwość obstawiania zakładów zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i witrynach internetowych
  • brak konfliktu z prawem
  • możliwość otrzymania promocji i bonusów bukmacherskich na start

Jeżeli chodzi o kwestię obstawiania zakładów na witrynach internetowych legalnych bukmacherów to wiążą się z tym kilka dodatkowych profitów, do których można zaliczyć różnego rodzaju bonusy powitalne, wyższe kursy, jak również możliwość obstawiania transmisji na żywo. Oczywiście taka metoda obstawiania zakładów sportowych przez graczy wiąże się także z zaoszczędzeniem czasu i możliwością jeszcze bardziej szczegółowego przemyślenia tego, na kogo chcemy postawić zakład. 

Popularni i legalni bukmacherzy w Polsce

Do najpopularniejszych zakładów bukmacherskich w Polsce należy zaliczyć przede wszystkim:

  • Fortuna,
  • STS,
  • LV Bet,
  • BetClic

Kilka rad na koniec

 Mimo wyboru legalnego bukmachera – warto także pamiętać, że nie każda gra, przyniesie nam wygraną. Decydując się na rozpoczęcie przygody z zakładami bukmacherskimi należy przygotować się na niepowodzenie obstawionych przez nas zakładów, bo tylko dzięki temu gracz nie będzie chciał za wszelką cenę się odegrać. Nie należy także grać chaotycznie, nie wykorzystywać swoich środków pieniężnych nieodpowiednio, jak również należy wybierać kupony wyższe, niż te, które są podwójne oraz potrójne. Oprócz tego, przy typowaniu zakładów bukmacherskich trzeba pomyśleć o odpowiedniej taktyce typowania, z tego powodu że jeśli mamy plan – to szansa że na wygraną będzie automatycznie większa

Jakie wady mają nielegalni bukmacherzy?


Przede wszystkim – pieniądze którymi być może opłacicie konto u nielegalnego bukmachera – prawdopodobnie nigdy nie wrócą do Polski. Kolejną wadą są kiepskie zabezpieczenia danych graczy.


Betfan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułBonus King Size w Totolotek – nawet 66% wygranej ekstra za zakłady kombinacyjne
Następny artykułWielka Gra w Betclic – do wygrania 15 tysięcy złotych
Czy bukmacher internetowy może w Polsce organizować zakłady bukmacherskie? oczywiście tak, wystarczy że posiada licencję i zezwolenie na udzielanie zakładów wzajemnych przez internet. Takie zezwolenie posiadającą w Polsce bukmacherzy Betclic, Betfan, Bestbet24 czy Typiko.