Nie da się ukryć, że pewne zasady obowiązują, jeśli chodzi o typy bukmacherskie. Dlatego też warto jest je znać – dzisiaj o nich się dowiesz z naszego poradnika!

Typy bukmacherskie – co warto o nich wiedzieć?

Nigdy nie denerwuj się podczas obstawiania zakładów!

Dobry typer powinien biegle posługiwać się swoimi emocjami w należyty sposób. Chcemy przypomnieć, że dla niektórych zakłady są odskocznią od szarej normalności, a niektórzy chcą na nich wygrywać. Dlatego jeśli jesteś kimś, kto nie potrafi kontrolować swoich nerwów i nie może podejmować decyzji pod presją, nie stawiaj na zakładach, ponieważ gdy jesteś rozczarowany, nie tylko nie zarobisz żadnych pieniędzy, ale i stracisz. Z tego powodu też przed korzystaniem z typów bukmacherskich, zastanów się, czy warto jest podjąć tą drogę.

Pamiętaj, że każdy przegrywa

Bez względu na to, jak dobrzy jesteśmy, prędzej czy później przegramy. Ponieważ jeśli chcesz postawić zakład i nadal wygrywać, musisz dojść do siebie po porażce. Osoba, która ma tendencję do zapamiętywania każdej porażki nie powinna obstawiać. Dobrzy gracze muszą umieć akceptować porażki, dogłębnie je analizować i wyciągać wnioski, aby więcej nie popełniać tych samych błędów. Jeśli jednak jesteśmy przy temacie typów bukmacherskich, to warto jest zauważyć to, że przede wszystkim, że nikt nie da ci 100% gwarancji na to, że wygrasz.

kod promocyjny sts na bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Nie podejmuj decyzji za szybko

Oczywiście jeśli chcesz wygrywać, to nigdy nie powinieneś podejmować swoje decyzje nagle. Co ma to do typów bukmacherskich? Otóż ma i to sporo, ponieważ przed każdym zakładem warto sprawdzić, jaką kwotę chce postawić, jak chce postawić i co chce postawić. Podejmowanie nagłego ryzyka ci się nie opłaci, ponieważ poleganie czysto na typach bukmacherskich może sprawić, że nie wygrasz.

Płatne typy – czy to się opłaca?

Oczywiście, że nie – ponieważ oprócz tego, że ktoś zrobi za ciebie analizę (a przecież nie masz gwarancji na to, że i tak typ się uda) to na dodatek musisz wziąć pod uwagę, że praktycznie zapłacisz dwukrotnie za coś, za co nie masz nawet gwarancji, że się uda. W końcu nikt nie może zagwarantować ci udanego zakładu, bo sporty są na tyle nieprzewidywalne, że nie ma sytuacji, gdzie wszystko stanie się na pewno tak, jak przewidziałeś. Cała sztuka polega na tym, aby zmniejszać potencjalne szanse na przegranie typu.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Z jakiego powodu nie warto korzystać z typów bukmacherskich?

To proste, ponieważ bukmacherzy też mogą sobie wpisać w internet na przykład ,,typy euro 2020‘’ i znaleźć typy bukmacherskie na najbliższe euro. Dlatego też tylko najszybsi gracze będą w stanie postawić swój zakład na czas, aby ewentualnie bukmacher nie obniżył kursów na dane zawody, przez co zakład z opłacalnego przestanie być opłacalny. W końcu jeśli zdecydujesz się wykorzystać płatne kursy, to będziesz musiał również opłacić podatek oraz marżę bukmacherską.


STS zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/11-6/KLE/2011/5540/12. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

Poprzedni artykułJak obstawiać tenisa u bukmacherów? Poradnik 2021
Następny artykułCzy warto jest korzystać z nowych rankingów bukmacherskich?
Czy bukmacher internetowy może w Polsce organizować zakłady bukmacherskie? oczywiście tak, wystarczy że posiada licencję i zezwolenie na udzielanie zakładów wzajemnych przez internet. Takie zezwolenie posiadającą w Polsce bukmacherzy Betclic, Betfan, Bestbet24 czy Typiko.