Rozpoczynając swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi na samym początku może warto by było poznać podstawowe zagadnienia. Bez tego raczej ciężko o sukces w tej branży. Na pewno trzeba zadać sobie pytanie czym dla nas samych jest obstawianie zakładów bukmacherskich? Dla jednych jest to hobby, dla innych zwykła zabawa, a dla kolejnych będzie to pewnie sposób na zarobek czy uatrakcyjnienie sobie oglądanego spotkania.

rodzaje zakładów bukmacherskich
Jakie są rodzaje zakładów bukmacherskich?

Jaki rodzaj zakładów się opłaca?

Warto być jednak świadomym, że każdy zakład to jakiś koszt, jednak z drugiej strony, jeśli już w coś inwestujemy to bez wątpienia chcemy mieć z tego zysk. Zapewne sukcesem dla nas będzie ogranie bukmachera, a nie jest to prosta sprawa. Warto więc poznać kilka prostych zasad, które pozwolą nam na odniesienie sukcesu. Jest to przede wszystkim panowanie nad własnymi emocjami.

Ponadto powinniśmy posiadać odpowiednią wiedzę teoretyczną czy umiejętność analizowania sytuacji. Ważne jest to, aby po kilku pierwszych porażkach nie zrażać się do bukmacherki. Warto też wiedzieć jakie są podstawowe rodzaje zakładów bukmacherskich.

Zakład pojedynczy

Pierwszy z nich to singiel, czyli po prostu zakład pojedynczy. Wielu uważa, że jest to najbezpieczniejszy rodzaj zakładu. Gdy obstawiamy jeden mecz mamy 33.3% szans na wygraną w przypadku dyscypliny, w które możliwy jest remis oraz 50% szans, gdy możliwe są dwa wyniki np. w siatkówce.

Trzeba być jednak świadomym tego, że jeżeli stawiamy zakład tego typu to zwiększamy swoją szansę na wygraną, jednak kursy oraz wygrana są dość niskie. Zatem można wnioskować, że jest to typ dla tych, którzy mają większy kapitał. Warto wiedzieć, że im wyższy jest kurs, tym mniejsze prawdopodobieństwo wygranej.

Zakład akumulowany

Kolejny rodzaj zakładu to zakłady akumulowane. Co to takiego? Są to zakłady złożone z minimum dwóch zdarzeń. Jest to również bardzo popularny typ zakładów. Co ważne w porównaniu z poprzednim jest bardziej dochodowy, ale znacznie bardziej ryzykowny.

Jak to dokładnie działa? Kursy z dwóch zakładów mnożone są przez siebie co zwiększa całą stawkę i daje nam znacznie większą wygraną, jednak tym samym spada nasze prawdopodobieństwo trafienia.

Zakłady na żywo

Teraz czas na zakłady Live, czyli na żywo. Wraz z biegiem czasu zyskują one na popularności. Są one niezwykle ciekawe, ponieważ gracz ma możliwość obstawienia wyniku w trakcie spotkania, a nie przed jego rozpoczęciem. Sprawia to, że oglądając dany mecz musimy bardzo dokładnie analizować to co dzieje się na placu gry.

Zakłady systemowe

Ostatni typ to zakład systemowy. Od pozostałych wyróżnia go to, że aby odnieść sukces nie musimy trafić wszystkich postawionych przez nas zakładów. Dla przykładu zakład systemowy 2/3 będzie wygrany wtedy, gdy trafimy dwa z trzech postawionych typów. Warto, jednak być świadomym tego, że jest to znacznie mniej popularny typ zakładów.

Przed postawieniem jakiegoś zakładu warto dobrze przemyśleć na jaki typ się decydujemy. Od tego zależy szansa na wygraną oraz jej ewentualna wysokość. Jednak podstawowa zasada to nie poddawanie się po kilku pierwszych porażkach.

Poprzedni artykułJak obrócić bonus powitalny w zakładach bukmacherskich
Następny artykułSurebety – co to konkretnie jest?
Promocje legalnych bukmacherów, bonusy bez depozytów, darmowe zakłady i freebety. Poradniki bukmacherskie za darmo, opisy i recenzje najlepszych bukmacherów online w Polsce