Jeszcze jakiś czas temu możliwości u bukmacherów były bardzo ograniczone, jednak wraz z upływem czasu takie zakłady nam jako graczom dają coraz większe pole manewru, dzięki czemu gra staje się ciekawsza i bardziej emocjonująca. Ponadto niejednokrotnie, aby wygrać jakiś zakład musimy posiadać odpowiednią wiedzę na temat danej dyscypliny. 

rodzaje zakładów
Które rodzaje zakładów są najlepsze?

Który jest najskuteczniejszy?

Warto wiedzieć też co kryje się pod pojęciem skuteczne obstawianie. Dla wielu jest to korzystanie ze wszystkich możliwości, które proponuje dany bukmacher, a nie tylko ograniczanie się do standardowych zakładów. W wielu przypadkach może to zwiększyć naszą szansę na wygraną.

1X2

Wspomnijmy teraz o rodzajach zakładów bukmacherskich. Za każdym razem, gdy klikniemy na rozwinięcie danego meczu pojawi się tam kilka nowych zakładów. Najczęściej jest to 1X2. Liczba 1 oznacza wygraną gospodarza, X to remis, a z kolei 2 to wygrana gości. Przy tym rodzaju zakładów mamy możliwość zredukowania ryzyka porażki, czyli np. postawienia 1X co oznacz, że wygra gospodarz lub będzie remis.

Mamy wtedy większą szansę na wygraną w tym zakładzie, jednak musimy być też świadomi tego, że tego typu zakłady mają znacznie niższy kurs.

Dokładny wynik

Bardzo popularne jest również obstawianie dokładnego wyniku. Zatem możemy obstawić nie tylko liczbę kartek czy bramek, ale wynik jakim zakończy się dane spotkanie. Jest to znacznie trudniejsze, jednak kurs takich zakładów jest zawsze bardzo wysoki.

Poniżej/powyżej

Są również zakłady typu poniżej i powyżej. Jak wiadomo w meczach piłki nożnej padają bramki, natomiast w spotkaniach siatkówki czy koszykówki zdobywa się punkty. Mamy zatem możliwość postawienia przedziału bramkowego czy też punktowego jaki będzie miał miejsce w danym meczu.

U bukmacherów ustalonych jest zazwyczaj kilka linii bramkowych czy punktowych w zależności od dyscypliny. Standard w spotkaniu piłki nożnej to poniżej/powyżej 2.5. Oznacza to, że jeśli w meczu padnie nie więcej niż dwa gole to wygra zakład z poniżej 2.5, z kolei w przypadku, gdy padną trzy bramki lub więcej wygrywa zakład z powyżej 2.5. Ponadto jak już wspominałem mamy możliwość postawienia np. tego jaki będzie wynik pierwszej lub drugiej połowy.

Dwa rodzaje kuponów

Każdy kto zajmuje się zakładami powinien wiedzieć, że można je obstawiać na dwóch typach kuponów. Pierwsze z nich to kupony pojedyncze, czyli takie, gdzie znajduje się tylko jeden zakład, natomiast drugie to kupony akumulowane. Na nich z kolei muszą znajdować się minimum dwa typy.

Zakłady specjalne

Ponadto bardzo ciekawą sprawą jest organizowanie co jakiś czas przez bukmacherów zakładów specjalnych. Jest to pewnego reakcja na to co w danej chwili dzieje się w świecie sportu. Przykładowo, jeśli dany zawodnik jest w dobrej formie i strzelił dużo bramek w trakcie sezonu bukmacher może wystawić ofertę czy ten piłkarz strzeli bramkę z rzutu karnego do końca danego sezonu.

Tego typu akcje ze strony bukmacherów dodają smaczku całej rywalizacji. Na takie zakłady zazwyczaj są bardzo wysokie kursy.

Następny artykułJak obrócić bonus powitalny w zakładach bukmacherskich
Promocje legalnych bukmacherów, bonusy bez depozytów, darmowe zakłady i freebety. Poradniki bukmacherskie za darmo, opisy i recenzje najlepszych bukmacherów online w Polsce