Na którym sporcie bukmacherzy zarabiają najwięcej?

Chcesz poznać nieco od kuchni to, w jaki sposób zarabiają firmy bukmacherskie? Na jakich sportach te dochody są zasadniczo najbardziej okazałe? Zastanawiasz się co najczęściej obstawiamy u bukmachera? Na których zaś rynkach zarabia się relatywnie niewiele? Oto garść informacji dotycząca tych właśnie zagadnień.

Im większe obroty, tym większe zarobki

To tak naprawdę podstawowa zasada dotycząca tego aspektu. Generalnie zdrowo zarządzane firmy bukmacherskie powinny przynosić zyski. W końcu nikt nie prowadzi podmiotu, aby jeszcze dokładać do interesu, prawda? Ogólnie firmy bukmacherskie zarabiają zaś na każdym zakładzie. Wszak właśnie po to stosują marże itd. Im więcej zagranych zakładów, tym dla nich lepiej. Jeśli zatem chodzi o polskie firmy bukmacherskie, to mają one największe zyski na spotkaniach piłkarskich. A nie da się ukryć, że futbol to w naszym kraju sport numer jeden. W ofercie podmiotów hazardowych znajdują się zaś m.in. rozgrywki klubowe oraz reprezentacyjne. Łatwo można zaobserwować, że na popularne spotkania jest wystawianych mnóstwo (nawet kilkaset) zakładów. Chodzi nie tylko o typy podstawowe, ale także szereg dodatkowych. Na jakich jeszcze sportach rodzime firmy bukmacherskie zarabiają sporo pieniędzy? Chodzi o siatkówkę, skoki narciarskie (szczególnie w okresie zimowym), tenis ziemny, czy koszykówkę (zwłaszcza ta kwestia dotyczy rozgrywek NBA, które są w naszym kraju bardzo popularne).

sts bonus bez depozytu
sts bonus bez depozytu

Bukmacherzy oferują mniejsza marże na popularne rynki

Firmy hazardowe mają swoje sposoby, aby zachęcać Klientów do grania. Im bardziej popularne rynki, tym mniejsze marże. Dlaczego jednak tak się właśnie dzieje? Na takich rynkach firmy bukmacherskie zarabiają najwięcej. Chodzi o każdy zagrany zakład. Tak naprawdę porządne firmy bukmacherskie zarabiają zaś niezależnie od tego, czy gospodarze wygrają, czy będzie remis (albo triumf gości). Po to bowiem są zmieniane kursy, by być przygotowanym na każdy scenariusz. Nowoczesne firmy bukmacherskie mają też niższe marże na popularne rynki, ponieważ to mocno zachęca Klientów do obstawiania. Jest to zatem sytuacja korzystna tak naprawdę dla obu stron. Klienci też na tym przecież korzystają. Mogą zagrać bardziej atrakcyjne kursy, co przekłada się na ich wygrane.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
efortuna.plFreebet 20 PLNKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Na jakich dyscyplinach podmioty hazardowe zarabiają najmniej?

Najwięcej zarabia się na sportach popularnych. Nie da się ukryć, że ruchu w interesie nie brakuje, gdy są np. Mistrzostwa Europy, czy Mistrzostwa Świata w piłce nożnej itd. Analogicznie najmniej zarabia się na sportach, które cieszą się dość małym zainteresowaniem. Najlepsi bukmacherzy internetowi oferują zaś do typowania nie tylko najpopularniejsze dyscypliny. Możesz także obstawiać sporty relatywnie niszowe. Jeśli jednak chodzi o tego typu rynki, to są na nich mniejsze obroty, co automatycznie przekłada się na mniejsze zyski. Łatwo zatem wywnioskować, że firmy bukmacherskie zarabiają mniej na futsalu, piłce plażowej, niż na standardowej odmianie futbolu itd. Warto dodać, że granie mniej popularnych sportów nie jest do końca korzystne dla Klientów. Wszak na takich rynkach obowiązują dość wysokie marże.

Poprzedni artykułCo najczęściej obstawiamy u bukmachera?
Następny artykułJak typować zakłady na sporty walki?
Czy bukmacher internetowy może w Polsce organizować zakłady bukmacherskie? oczywiście tak, wystarczy że posiada licencję i zezwolenie na udzielanie zakładów wzajemnych przez internet. Takie zezwolenie posiadającą w Polsce bukmacherzy Betclic, Betfan, Bestbet24 czy Typiko.