Dla początkujących graczy zakładów bukmacherskich najważniejsze jest to, aby dobrze wprowadzić się we wszystkie pojęcia związane z tą branżą. Jednym z nich jest obrót bonusem powitalnym lub innym bonusem, który otrzymamy od bukmachera. Czym jest bonus powitalny? Warto wiedzieć, że każdy kto posiada konto u legalnego bukmachera internetowego ma prawo do odbioru bonusu powitalnego. Jednak, aby móc z niego korzystać trzeba spełnić według regulaminu odpowiednie warunki obrotu bonusem.

promocje bukmacherów 2019
Jak obracać bonusem w zakładach sportowych

Obrót bonusem – co to takiego?

Po zarejestrowaniu konta i pierwszej wpłacie otrzymujemy na swoje konto dodatkowe pieniądze na grę. Jednak, aby takie pieniądze wypłacić trzeba spełnić określone warunki, a więc dokonać obrotu bonusem.

Mówiąc prościej bukmacher daje nam bonusowe pieniądze, jednak poprzez wprowadzenie pojęcia obrotu ma nadzieję, że my jako gracze te pieniądze przegramy. W regulaminie bonusu określone są:

– minimalny kurs, czyli zakłady, które kwalifikują się do obrotu,
– czas – okres w jakim musimy postawić określoną ilość zakładów,
– obrót, czyli łączna suma stawek, której wymaga od nas bukmacher,
– rodzaj zakładów, a więc jest to dokładne określenie jakie zakłady możemy obstawiać np. przedmeczowe lub na żywo.

Jak to wygląda w praktyce?

Przykładowo, jeśli bukmacher daje nam po założeniu konta bonus w wysokości 600 zł musimy wykonać odpowiedni obrót tej kwoty. W regulaminie może być zapis, że trzeba obrócić 8 razy przy użyciu kuponów z minimalnym kursem 3.00.

W przypadku, gdy wpłacimy na konto 600 zł to taki sam bonus otrzymamy od bukmachera. Należy teraz pomnożyć to przez 8 co daje nam, że łączna kwota obrotu to 4800 zł. Oznacza to, że aby dokonać obrotu minimalna łączna liczba stawek musi wynieść 4800 zł.

Warto wiedzieć, że jeżeli przegramy cały bonus nie będziemy musieli dokonywać obrotu. W przypadku, gdy nie uda nam się spełnić wszystkich warunków obrotu utracimy cały bonus oraz wygrane pochodzące przy jego użyciu.

Dlaczego moje pieniądze są zamrożone?

Dodatkowo podczas obrotu bonusem pieniądze na naszym koncie ulegają „zamrożeniu” co jest równoznaczne z tym, że nie mamy możliwości wypłacenia ich z konta. Nie warto próbować dokonać wypłaty w tym okresie, gdyż może to skutkować anulowaniem bonusu.

Ważne jest natomiast to, że podczas obrotu bonusem możemy stale go monitorować na naszym koncie, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości mamy możliwość skontaktowania się z bukmacherem w celu wyjaśnienia warunków obrotu.

Jak widać cały proces obrotu bonusem może wyglądać na skomplikowany szczególnie, jeśli chodzi o początkujących graczy.

Jednak tak nam się tylko wydaje na pierwszy rzut oka, bo w praktyce jest to działanie matematyczne, które pozwala nam na określenie dokładnej kwoty, za którą powinniśmy zagrać, aby nasz bonus był uwolniony. Trzeba też jednak pamiętać o innych wymogach zapisanych w regulaminie takich jak kurs minimalny czy czas przeznaczony na spełnienie wszystkich warunków. Jeśli zastosujemy się do wymogów w regulaminie otrzymamy dodatkowe pieniądze, które często są dość wysokie.

Poprzedni artykułRodzaje zakładów bukmacherskich
Następny artykułRodzaje zakładów sportowych i podstawowe zasady
Promocje legalnych bukmacherów, bonusy bez depozytów, darmowe zakłady i freebety. Poradniki bukmacherskie za darmo, opisy i recenzje najlepszych bukmacherów online w Polsce