Fame MMA to coś zupełnie nowego na światowej scenie sportowej. Z jednej strony jest to niezwykle ciekawa inicjatywa zorganizowana przez zwyczajnych ludzi, którzy swoją karierę rozkręcili dzięki filmom i streamom w internecie, z drugiej zaś mocno kontrowersyjna sprawa, ze względu na samą formułę programu, a także występujących w nim zawodników. Przyjrzyjmy się bliżej czym dokładnie jest Fame MMA i o co w tym wszystkim chodzi. 

gala fame mma
Co to jest gala Fame MMA?

FAME MMA – jedyna taka gala w Polsce

Wszyscy kojarzymy gale KSW, czy MMA, w których walczą ze sobą profesjonalni, dobrze wytrenowani sportowcy. Fame MMA to coś podobnego, z tą różnicą, że naprzeciw siebie stają osoby znane ze swojej działalności internetowej (Fame czyt. Fejm oznacza „sława”). Zawodnicy walczą ze sobą na zasadach podobnych do tych znanych nam z prawdziwych turniejów walki, a zawody oglądane są przez ogromną liczbę fanów przez Internet.

Transmisje z gal FAME MMA dostępne są na zasadzie Pay-per-view. Oznacza to, że w celu uzyskania dostępu do gali trzeba wykupić wirtualny bilet, który w dniu transmisji pozwala nam na dołączenie do streamu. Cały system wygląda podobnie do tego znanego nam m.in. z popularnych w naszym kraju gal KSW, z tą tylko różnicą, że dostęp do transmisji jest dużo tańszy, gdyż podstawowe bilety możemy zakupić już za niecałe 20 złotych. 

sts darmowy bonus bez wpłaty
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

W chwili obecnej internetowe gwiazdy przygotowują się do trzeciej już edycji gali, która odbędzie się 30 marca 2019, w łódzkiej Atlas Arenie. Lokalizacja wskazuje, jak wielką popularnością cieszą się walki celebrytów. Oprócz zawodników, również i ring girls, a także komentatorzy są znanymi w sieci personami. Jedną z dziewczyn jest Mała Ania, znana wszystkim z programu Warsaw Shore, a na komentatorce możemy usłyszeć jej kolegę z planu – Trybsona.

Gale FAME MMA – kogo możemy zobaczyć?

Gale FAME MMA kontraktują tylko bardzo znanych internetowych twórców. Zobaczyć możemy m.in. twórcę bardzo popularnego naukowego programu AdBustera, który w swoich filmach konfrontuje reklamy z rzeczywistością, tworząc atrakcyjne i pełne ciekawostek materiały. Każdy jego film ogląda blisko pół miliona osób. Spotkamy tu również sportowego świra (w pozytywnym znaczeniu) Dawida Malczyńskiego, który w przeciwieństwie do większości innych gwiazd naprawdę interesuje się sportem i ciężko trenuje, by być jak najlepszym.

Z drugiej zaś strony barykady, na galach Fame MMA trafimy również na mniej „pozytywne” osoby, które kojarzą się głównie z negatywnymi zachowaniami. Najlepszym przykładem tego jest m.in. Daniel Z. pseudonim „Magical”, który rozpoznawany był głównie przez swoje promujące patologię streamy. Był, gdyż obecnie ciąży na nim wyrok sądowy i nie może tworzyć kolejnych materiałów.

Z innych osób tego typu możemy wyróżnić Marcina Krasuckiego czyli Rafonixa. O tym skąd wzięła się jego sława lepiej przemilczeć. Osoby zainteresowane mogą doszukać się tego same. Na 3  gali Fame MMA odbędzie się również pierwszy kobiecy pojedynek. Walczyć ze sobą będą Marta Linkiewicz (tu również przemilczymy to, w jaki sposób zasłynęła) i Esmeralda Godlewska, znana ze swoich nagrań, w których prezentuje przeciętnej jakości umiejętności wokalne.

Kontrowersje wokół gal FAME MMA

Gale FAME MMA wzbudzają wokół siebie wiele kontrowersji. Chodzi w tym głównie o to, że na arenie spotykają się ze sobą osoby, których przeszłość bardzo często jest wątpliwa, a ze względu na to, że gala oglądana jest głównie przez młodych ludzi, mogą oni nieść swoim zachowaniem nieciekawe wzorce.

Drugim problemem jest to, że pojedynkujące się osoby mają niewiele wspólnego ze sportem, stąd istnieje duże ryzyko, że w trakcie walki uszkodzą siebie (tak jak wspomniany wcześniej Daniel Z., który złamał sobie nogę) lub przeciwnika.

Poprzedni artykułZakłady bukmacherskie na piłkę nożną
Następny artykułPolski bukmacher internetowy Totalbet
Promocje legalnych bukmacherów, bonusy bez depozytów, darmowe zakłady i freebety. Poradniki bukmacherskie za darmo, opisy i recenzje najlepszych bukmacherów online w Polsce